Latest Post

Micromaster 440 Mieszkania deweloperskie Lublin – korzyści z wyboru nowego budownictwa

Podszewka dla sukienek jest używana w celu utrzymania ciepła i ochrony przed uszkodzeniem. Sprawia również, że odzież jest bardziej komfortowa w noszeniu.

Czy tkanina podszewki jest cienka czy gruba?

Cienka podszewka da wygląd szczuplejszej sylwetki. To może być pomocne, jeśli jesteś w między rozmiarami, lub jeśli nosisz szczególnie dopasowaną sukienkę. Gruba podszewka sprawi, że talia będzie wyglądała na szerszą, więc lepiej jej unikać, jeśli masz szczupłą ramę i/lub nosisz luźną sukienkę.

Z czego wykonana jest tkanina podszewki?

Tkaniny podszewkowe występują w wielu różnych teksturach, kolorach i wzorach. Jeśli szukasz czegoś lekkiego i oddychającego, co nie doda zbyt wiele objętości do twojego stroju, rozważ mieszanki jedwabiu lub bawełny i podszewki wykonane z tiulu, szyfonu lub innych miękkich tkanin. Jeśli szukasz czegoś bardziej treściwego, co zapewni więcej ciepła w miesiącach zimowych, rozważ mieszanki wełny i podszewki wykonane z aksamitu, sztruksu lub innych grubszych tkanin.

Podszewka aksamitna

Jest to bardzo popularny wybór dla sukien wieczorowych, ponieważ daje im luksusowy wygląd i uczucie. Jednak aksamit ma tendencję do łatwego zatrzaskiwania się, więc nie jest odpowiedni na każdą okazję.

Jedwabna podszewka

Jedwab jest bardzo wygodny w kontakcie ze skórą i ma dobrą elastyczność, więc będzie ściśle przylegał do ciała, nie będąc zbyt ciasnym ani nie ograniczając w żaden sposób ruchów.

Podszewka bawełniana

Podszewki bawełniane są zazwyczaj tańsze od jedwabnych, ponieważ nie są tak trwałe i grube jak inne materiały, takie jak wełna czy poliester, które również mogą być używane do tego celu, ale są droższe od bawełnianych.