Latest Post

Młotek brukarski simplex 80 Zapach do łazienki

Kreatyna to związek, który jest niezbędny dla wszystkich sportowców. Wspomaga wiele działań organizmu, które są związane z wykonywaniem aktywności fizycznej. Poznaj ją bliżej i dowiedz się, jakie korzyści przyniesie również dla ciebie.

Odporność na zmęczenie

Przede wszystkim kreatyna odpowiada za zmniejszenie podatności na zmęczenie. Jej zadaniem jest pomoc w odbudowywaniu ATP, czyli cząsteczek odpowiedzialnych za magazynowanie oraz transportowanie energii w organizmie. ATP jest szczególnie ważne w sportach siłowych, dlatego wsparcie jego regeneracji kreatyną pozwala na osiągnięcie lepszych wyników.

Za sprawą kreatyny organizm jest bardziej wytrzymały i odporny na obciążenia, a dodatkowo może wydłużyć i zintensyfikować ćwiczenia. W rezultacie nawet po cięższym treningu nie będziesz czuł się źle, a wszystkie rezultaty zauważysz szybciej.

Budowa mięśni

Drugim ważnym zadaniem kreatyny jest pomoc w rozbudowie masy mięśniowej. Ma ona działanie anaboliczne i antykataboliczne, dzięki czemu umożliwia znacznie bardziej intensywną rozbudowę mięśni po ćwiczeniach.

Jednocześnie substancja ta korzystnie wpływa na regenerację organizmu. Wspomaga odbudowę mikrouszkodzeń w mięśniach i przyczynia się do optymalnego odzyskiwania sił po treningu. W efekcie będziesz mógł więc ćwiczyć częściej z taką samą, a nawet wzrastającą wydajnością. Jeśli więc zależy ci na lepszej formie, a także na bardzo regularnym wzroście mięśni i poprawia wszystkich wyników w sporcie, kreatyna będzie dla ciebie jak najbardziej wskazana.