Latest Post

Młotek brukarski simplex 80 Zapach do łazienki

Łóżka tapicerowane to wybór wielu osób angażujących swoje cztery kąty. W porównaniu do łóżek na stelażu łóżka tapicerowane mają swoje ewidentne zalety. Są bardziej wytrzymałe i solidne. W wielu przypadkach są też bardziej wygodne (nie ma potrzeby zakupu materaca). Są też wysoce komfortowe w codziennym użytku – w ich wnętrzu znajduje się zazwyczaj skrzynia do przechowywania pościeli. Poniżej przyglądamy się kluczowej sprawie w trakcie zakupu łóżek – czyli wyborze odpowiedniego rozmiaru. 

Łóżka dla dwojga – w poszukiwaniu właściwego rozmiaru 

Standardowo przyjmuje się, że łóżko dla dwojga powinno być długie na 200 cm. Rozmiar taki powinien pasować do potrzeb wszystkich osób o wzroście do 190 cm. W przypadku osób szczególnie dużych warto zdecydować się na łóżko długie na 220 cm. Jeszcze większe rozmiary również są dostępne, jednak występują rzadko. Wybierane są nie tylko przez osoby szczególnie duże, ale przez tych, którzy dysponują sypialnią o bardzo dużej przestrzeni. 

Szerokość łóżka jest bardziej skomplikowaną sprawą. Warto dobierać ją względem użytkowników jak i ilości wolnej powierzchni. Najmniejsze rozmiary dedykowane dla dwojga to 140 cm. Spanie na łóżkach mniejszych może być niekomfortowe. Wiele osób interesujących się łóżkami tapicerowanymi o wymiarach 140×200 decyduje się ostatecznie na zakup modeli nieco szerszych – o rozmiarach 160 lub 180 cm. 

Łóżka dla singla – wygodne i przestronne 

Wybierając łóżko dla singla, warto przestrzegać tych samych zasad dotyczących jego długości i nie schodzić poniżej rozmiaru 200 cm. W kwestii szerokości sprawa jest bardziej subiektywna i zależy między innymi od masy i rozmiaru użytkownika łóżka. Dolną granicę stanowi szerokość 80 cm, poniżej której nie warto schodzić nawet w przypadku łóżka dla nastolatka. Dla osób z nadwagą oraz tych, którzy lubią spać w najbardziej „rozłożystych pozycjach”, polecamy modele szerokie nawet na 120 cm.